Produkty na USB

Elektromobilita z daňového hľadiska v roku 2023

Získať prehľad o výhodách elektromobility z daňového hľadiska v rámci podnikateľskej činnosti je dnes kľúčové - rozhodnutie investovať do elektromobilov pre podnikateľské účely vyžaduje dôkladný pohľad na daňové aspekty. Publikácia Elektromobilita z daňového hľadiska v roku 2023 prináša odpoveď na otázky, čo všetko táto elektrická revolúcia z hľadiska daní zahŕňa. V odborne spracovanej publikácii nájdete ucelený prehľad o tom, čo sa rozumie pod elektromobilitou z daňového pohľadu, kde je v zákone o dani z príjmov upravená, a ktoré ustanovenia sa jej týkajú. Obsahom sú tiež témy týkajúce sa nabíjania elektromobilov, uplatňovania výdavkov, odpisovania elektromobilov, ako aj praktické príklady k elektromobilom z pohľadu dane z príjmov.

Nechajte sa inšpirovať a zistite, ako môže elektromobilita priniesť výhody nielen Vášmu podnikaniu, ale aj Vašej peňaženke.

Obsah

Epizóda podcastu: Elektromobilita z daňového hľadiska v roku 2023 + pdf k podcastu: Elektromobilita z daňového hľadiska v roku 2023 (podrobný rozhovor s Ing. Petrom Horniačkom z MF SR, vedúci odboru dane z príjmov)

Zákon č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov (účinné znenie k 1. 8. 2023)

Interná smernica na zabezpečenie prevádzky služobných motorových vozidiel

Na čo je dôležité pamätať pri tvorbe internej smernice k zabezpečeniu prevádzky služobných motorových vozidiel

 

Zoznam autorov

Ing. Peter Horniaček

Máte otázku ohľadom tohto produktu?
Kontaktujte nás na info@dashofer.sk